21:04   BU BİR OROSPU EVLADI   14:00   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLARA ÇİFTE BAYRAM HEDİYESİ   13:54   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI   13:46   MERSİNLİ KADINLARIN DİKTİĞİ OYUNCAKLAR, DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ARKADAŞ OLDU   13:37   BÜYÜKŞEHİR’İN STANTLARINDA BU KEZ DEPREMZEDE ÜRETİCİLER DE YER ALIYOR   13:31   MİNİKLER 23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADI   12:52   DEPREMZEDE TIYATROCULAR ÇOCUKLARı GÜLDÜRMEK IÇIN SAHNEYE ÇıKTı   01:52   "21.YÜZYıLDA CUMHURIYETIMIZI DEMOKRASIYLE TAÇLANDıRACAĞıZ."   19:54   ÇBK’DAN FIBA’YA SALON TEPKISI   18:49   TARSUS, BURSA’Yı KARıŞTıRDı   16:42   MERSIN İDMAN YURDU’NA ÇIRKIN SALDıRı   13:46   MILLI BOKSÖRÜN HEDEFI, OLIMPIYAT ŞAMPIYONLUĞU!   21:59   TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR   21:55   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ   21:43   YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR   21:41   VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR   21:31   “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”   17:47   BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE YKS GİRİŞ ÜCRETİ DESTEĞİ   17:40   BAŞKAN YILMAZ; “İSTİKLAL MARŞI, BİZİM ORTAK DEĞERİMİZ VE PAROLAMIZDIR”  
 
 
 
 
BAŞKAN BOZDOĞAN, “HİZMET KONUSUNDA KİMSENİN ÖNÜMÜZÜ KESMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”


Tarsus Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yer alan Tarsus Belediyesi’nin 2023 Mali Yılı bütçe denkleşmesi için arsa payı karşılığında yapılacak inşaat sözleşmesini içeren gündem maddesinin komisyona gitme teklifi MHP, CHP ve Ak Partili meclis üyelerince oy çokluğuyla reddedildi. Başkan Bozdoğan, “Tarsus Belediyesi Cumhuriyet tarihinin en yüksek dolar bazında bütçesine ulaştı. Yasal olmayan bir işlemi biz asla yapmayız. Sayıştay müfettişlerine, danışmanlarına sorduk. Halka hizmeti ve faydayı esas alarak böyle bir belgeyi meclise getirdik. Kim olursa olsun, hizmet konusunda kimsenin önümüzü kesmesine izin vermeyeceğiz. Tarsus’un kaderiyle oynanması gayretlerini elime mikrofon aldığım her yerde anlatacağımı bilmelerini istiyorum” dedi.

 

Tarih : 7 Aralık 2022 Çarşamba 10:00

Tarsus Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti. Müdürlüklerden ve komisyonlardan gelen maddeler görüşüldü. Geçtiğimiz aylarda Tarsus Belediyesi’nin 2023 yılı mali bütçesi,  1 Milyar 139 Milyon 498 Bin TL olarak belirlendi.  Tarsus’ta fayda ve hizmet odaklı hayata geçirilecek projeler için bütçe denkleşmesi amacıyla; arsa payı karşılığında yapılacak inşaat sözleşmesi konusunu içeren madde toplantıda görüşüldü.

Atatürk Mahallesi’nde bulunan ve imar uygulama planı ile Tarsus Belediyesi’ne geçen alanda bulunan taşınmazın hissedarı Mevsim Mağazacılık Bilgisayar Tekstil Dayanıklı Tüketim Malları İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. ile   "Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi" yapılması konusunu içeren teklif,  CHP’den 6, MHP’den 9, Ak Parti’den ise 5 meclis üyesinin oy çokluğuyla komisyona gidilmesi reddedildi.

BAŞKAN BOZDOĞAN, “HALKA HER DAİM FAYDAYI ESAS ALIYORUZ”

Tarsus halkına hizmet etmek için evrakın onaylanması konusunda ısrarcı olacağını belirten Başkan Bozdoğan,”  2023 yılında Tarsus Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet etmek için bütçede bulunan açığı projelendirme yaparak ortadan kaldırmamız gerekiyor. Çünkü bu kent hizmet istiyor. Bu açığı hizmet için kapatmamız lazım.  Tarsus Belediyesi Cumhuriyet tarihinin en yüksek dolar bazında bütçesine ulaştı. Yasal olmayan bir işlemi biz asla yapmayız. Sayıştay müfettişlerine, danışmanlara sorduk. Halka hizmeti ve faydayı esas alarak böyle bir belgeyi meclise getirdik. Eğer ki kat karşılığı verilecekse encümen tarafından komisyona böyle bir öneri getirelim, komisyon karar versin dedik, encümen karara göre anlaşmayı yapsın dedik. Şu an yaptığım açıklamalar bu gündem maddesinde fayda dışında hiçbir amaç güdülmediğinin göstergesidir” diye konuştu.  

BAŞKAN BOZDOĞAN, “BEN BU BELEDİYEDE OLDUĞUM SÜRECE BELEDİYEYİ BORÇLANDIRMADAN PROJELERİMİ GÖTÜRECEĞİM”

Reddedilen maddeye ilişkin kimsenin önümüzü kesmesine izin vermeyeceklerinin vurgusunu yapan Başkan Bozdoğan, “İnşallah bugün geçiremediğimiz, daha öncede geçiremediğimiz bazı projelerde biz yenisini ekleyerek, daha fazla çalışarak, o çok meşhur sözü tüm meclis üyelerime hatırlatarak özellikle anlatacağım. “Sadakat sevgiyle oluyor, cesaret itibarla oluyor, ihanet intikamla ödeniyor.” Bizim intikamımız ne? Bizim intikamımız yeni projeler. Muhtar arkadaşlarımız burada bizimle dinlemiştir. Aslanlar gibi çalışıyorlar, hiç merak etmeyin. Sosyal tesislerimizde bitecek. Size verdiğim tüm sözlerin, okuma salonları olsun, muhtar odaları olsun, doktor odaları olsun, konuk odaları olsun hepsini tek tek yapacağız. Hiçbir muhtar demeyecek bizim açılmadık yolumuz kaldı diye. Bütün yolları açacağız.  Yollar insanları kavuşturur. Yollar özgürlüktür ve hepsi yapılacak. Biz o parayı buluruz, o parayı yurt dışından da buluruz Ama ben bu belediyede olduğum sürece bu belediyeyi borçlandırmadan projelerimi götüreceğim. Hakkım yok mu var. Bugün bu yüce meclisimizin komisyona gönderilmesini bile reddettiği evrak mutlaka yine gelecek. Madde ısrarı yapacağız. Madde ısrarına yine mi ısrar geldi, kendi meclis üyelerimle adliyeye başvuracağız. Konunun adliyede olduğunu göstereceğiz. Kim olursa olsun, hizmet konusunda kimsenin önümüzü kesmesine izin vermeyeceğiz.” şeklinde ifade etti.

“TARSUS’UN KADERİYLE OYNANMASI GAYRETLERİNİ HER ZAMAN DİLE GETİRECEĞİM”

Hizmetleri her daim yapacağını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Bugün Tarsus’ta vatandaşlarımızın gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğini belki de direk olarak etkileyecek projelere sağlanacak finansal kaynakların bazı zamanlar çeşitli ayak oyunlarıyla, bazı zamanlar da hesaplarla yanlış kamuoyu oluşturarak halkın bilincini karartma uğraşlarıyla engellenmeye çalışılmasını, Tarsus’un kaderiyle oynanması gayretlerini elime mikrofon aldığım her yerde anlatacağımı bilmelerini istiyorum. CHP grup kararı olsaydı bugün bu karar meclisten geçerdi. Kimi partinin aldığı karar kendini bağlayıcıdır. Kimi partinin de grup kararını almaması yine o partinin kendisini bağlar. Yine bu tartışmalarımızı yapmamız ise demokrasinin en güzel örneğidir.” ifadelerini kullandı

BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN ANITLAR KURULU’NA SERT TEPKİ

Et Market ve Vuslat’ın olduğu alan için Anıtlar Kurulu ile tek başına hizmet odaklı mücadele edildiğini kaydeden Başkan Bozdoğan “Et Market’i yıkalım diyorsunuz. Roma Yolu’nda ki konteynere bakın utanç meselesi önce bunu kaldırın. Bu yüzden biz de yapılan kapatma emrine itiraz ettik. Ankara’da tek başımıza hakkımızı aradık. Çok önemli bir şey söyleyeceğim. Bazı şeyler gerçekten o kadar çok yoruyor ki doktorken ben alışkındım. Sürüyorlardı gönderiyorlardı. Hakkımızı arardık. Aldığım tazminatlarla okulda yaptırdım, kütüphanede yaptırdım. Ama şuradaki mağduriyeti belediyede yaşamak istemiyorum. Çünkü biz burada hizmet veriyoruz. 24 saat çalışıyoruz. Anıtlar Kurulu’nun Vuslat Düğün Salonu’nun olduğu yerin bu kadar gecikmesinin tek nedeni bana kazdırmadık yer bırakmadılar. Santim santim kazdık. Şu Tarsus’ta güzel işlerin yapılmasını, bu siyasi iradeler hala niye önümüzü kesmeye çalışırlar. Gerçekten acı veriyor. Bu kent için uğraşıyoruz.” diyerek alınan kararların kent için hayırlı olmasını diledi.

 

 


Paylaş :
 
Etiketler :  başkanbozdoğan, aralıkayı, meclis, tarsus

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  YAZARLAR
 
  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tarsustekhaber.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA